Příklady z praxe

Nespavost

Paní M trpěla nespavostí. Večer byla z nevyspání tak unavená, že usínala kolem dvacáté hodiny. Ve dvě v noci ale byla vzhůru a do rána nespala. Prášek na spaní si v noci bála vzít. Byl to začarovaný kruh.

Během kineziologického sezení vyšlo najevo, že má v sobě uzamčenou emoci „nepřijetí“. Po odblokování se jí viditelně ulevilo. Doma poctivě cvičila a její spánek se upravil.

Když jsem ji potkala znovu, řekla mi s nadšením: „Já spím! A bez prášků. Večer můžu být se svým mužem a s rodinou. Do práce chodím odpočatá. Moje nálada se celkově zlepšila.“

Závěrečné zkoušky

Jednoho dne mi volal zoufalý otec 24 letého syna, že se syn zhroutil před závěrečnou zkouškou na vysoké škole. Syn nejí, hubne, nespí, má špatnou náladu a je zoufalý. Naučil se polovinu otázek a nyní není schopen zbývající otázky ani přečíst. Dříve byl premiantem. Nikdo z rodiny to nechápe. Zkoušky jsou již za tři týdny.

Mladý muž opravdu přišel do poradny a již z celkového držení těla a výrazu v obličeji bylo patrné, že prožívá naprostý kolaps. Sám byl k odblokování velmi skeptický a říkal, že už je asi pozdě. Přiznal, že velké zkoušení (přijímačky na střední školu, maturita) ho velmi stresovalo, ale vždy to nějak zvládl. Nyní ale nemá žádnou sílu v učení pokračovat. Při odbloku vyšlo najevo, že měl v sobě uzamčenou emoci „ponížení“, jejíž příčinou bylo šikanování, které zažil v dětství na základní škole.

Po odblokování se chlapec zotavil. Ke zkoušce se rozhodl jít v původním termínu a zvládl ji na výbornou.

Jeho děkovná SMS mi vehnala slzy do očí:

„Dobrý den. Tak jsem se včera překonal a byl jsem to zkusit. A světe div se, všechno jsem udělal, vytáhnul jsem si nejlepší otázku a podařilo se mi to zvládnout dokonce s vyznamenáním 🙂. Chtěl bych vám moc poděkovat za vaši pomoc a rady. Je to i vaše zásluha, že všechno nakonec dobře dopadlo, takže ještě jednou děkuji 🙂

Chronické bolesti

Zajímavý je také příběh paní J, která přišla kvůli chronickým bolestem žaludku. Prodělala spoustu nepříjemných vyšetření, brala různé léky, ale bolest žaludku se vždy vrátila.

Při odblokování vyšlo najevo, že její tělo nezpracovalo trápení, které zažívala se svým synem v době jeho dospívání. Podle ní tzv. ujížděl na drogách (kouřil marihuanu), utíkal z domu, nechodil do školy, scházel se s pochybnými lidmi. Situace se již před téměř 20 lety vyřešila. Syn vystudoval vysokou školu, má dobrou práci, tři zdravé děti a hodnou ženu. Uzamčená emoce „žalu a pocitu viny“ způsobovala energetickou nerovnováhu v oblasti žaludku.

Po odblokování problémy se žaludkem přestaly a již více než rok se nevrátily.

Poznámka: Čas vyléčí všechny rány – na tomto příkladu vidíte, že toto rčení nemusí být vždy pravdivé. Více k tomuto tématu najdete v článku Uvězněné emoce.

Děti a jejich fantazie

Do poradny často chodí rodiče s dětmi různého věku. Měla jsem v poradně pětiletou holčičku, která půl roku každý den dopoledne ve školce zvracela. Zoufalá maminka se dohodla s paní učitelkou, že jí nebudou dávat dopoledne nic jíst, ale věděla, že to není řešení. Dětský lékař ani psycholog si nevěděli se situací rady.

Při kineziologickém sezení vyšlo najevo, že holčička nemá zpracovanou emoci „odloučení“, kterou poprvé zažila při porodu. Maminka s ní doma poctivě cvičila doporučené cviky. Holčička si sama chtěla s maminkou opakovaně hrát na narození.

Po deseti dnech mi nadšená maminka volala, že holčička je v pořádku a nezvrací.

Poznámka: Děti jsou k terapii odblokováním velmi vstřícné. Mají otevřené srdce, velkou představivost a nejsou tolik zatížené skepsí a pochybnostmi, jako my, dospěláci.

Zlepšení učení

Ze své praxe mám krásný příklad, jak se z chlapce, který měl hodně čtyřek na vysvědčení v pololetí osmé třídy, vlivem odblokování stal student, který se dostal na střední školu s maturitou. On sám se dozvěděl o možnosti odblokování a požádal mě o pomoc. Původně si chtěl pouze zlepšit písmo. O odblok měl velký zájem a nakonec chtěl bojovat i o dobrý výsledek ve škole.

Při odblokování vyšlo najevo, že v rozvoji mu bránily emoce „žal, zranitelnost a nepodporovanost“.

Během jednoho pololetí si následně zlepšil známky tak, že na konci osmé třídy měl krásné vysvědčení a diplom od ředitele školy za velké zlepšení. V deváté třídě si známky udržel, připravil se na přijímačky na střední školu a ty zvládl s výborným výsledkem. Na střední školu byl přijat. Začal se učit hrát na klavír, kde je hodnocen jako velký talent. Jeho život dostal úplně jiný směr. Sám cítí a říká, že má více sebevědomí.

Na přiloženém vysvědčení vidíte zlepšení v šesti předmětech a v jednom z nich se dokonce zlepšil o dva stupně.

Poznámka: Paní Mgr. Miloslava Rutová, u které jsem metodu kineziologie One-Brain studovala, pracuje nyní jako poslankyně PČR a je místopředsedkyní Podvýboru pro regionální školství. Snaží se metodu One-Brain dostat do většího povědomí lidí a jejím cílem je, aby kineziologie One-Brain byla uznána zákonem České Republiky jako součást legislativy a bylo ji možné oficiálně využívat ve školství a zdravotnictví.

Deprese

Do poradny chodí také mladí lidé, kteří zažili boje, ponižování a někdy i rvačky mezi rodiči. Špatná atmosféra v rodině zasáhla hluboce jejich podvědomí. Trpí depresemi, někteří se také sebepoškozují.

Po odblokování uzamčených emocí mají chuť žít normální život a diví se, jak mohli být před pár lety tak strašně na dně.

Vztahy mezi lidmi

Problémy s navazováním a udržením zdravých vztahů s lidmi stejného i opačného pohlaví řeší více než polovina příchozích klientů – jak žen, tak i mužů. Stále více jsem přesvědčena, že za mnohé může fakt, že si na obranu před dalším utrpením vystavíme z nezpracovaných (uzamčených) emocí tzv. „zeď kolem srdce“.

Liga hubnutí

Také naše neschopnost zbavit se nadváhy souvisí podle mě s nezpracovanými emocemi. Při odblokování vychází najevo, že uzamčené emoce nemusejí na první pohled s nadváhou souviset.

Například jedné padesátileté paní vyšly při odblokování dvě uzamčené emoce. Jednou byla „beznaděj“, kterou ve věku čtyř let převzala od svého otce, kterého velmi milovala. Druhou byla emoce „sebeobviňování“, kterou neměla zpracovanou od dětství, kdy něco provedla a cítila se provinile.

Při odbloku si uvědomila, že vždy když drží dietu a dostává se při tom do určité nepohody, vystoupí na povrch tyto dvě emoce a ona hubnutí vzdá. Po odstranění této negativní energie se jí podařilo zhubnout za 4 měsíce 16 kg a ve své snaze pokračuje dál.

Migréna

Migrénami trpí jak dospělí, tak i děti. Velmi úspěšně se zbavila migrény 40 letá žena. Migréna ji vyřazovala průměrně dvakrát do týdne z provozu. Prošla mnoha vyšetřeními, neustále užívala léky proti bolesti, ale migréna se stále vracela a ničila jí život.

Při kineziologickém sezení vyšlo najevo, že příliš pracuje, jak v práci, tak i doma a navíc se stará i o domácnost svých starých rodičů. Má hodně koníčků, které nechce opustit. Sice je hrdá a nechce si říct o pomoc, ale zároveň se zlobí, že ji nikdo z jejích blízkých pomoc nenabídne.

Při odblokování byly odstraněny pocity „nepřijatá snaha, zrada a přetíženost“. Žena velmi dobře spolupracovala a doma cvičila doporučená cvičení.

Po sedmi měsících přišla do poradny a řekla mi, že již sedm měsíců má od migrény pokoj, ale teď nedávno, že se jí migréna dvakrát vrátila. Společně jsme již ústně přišly na důvod a odstranily jej.

Poznámka: Pokud se příliš přepínáte, přetěžujete, tělo se brání a výsledkem může být například právě migréna.

Strach

Strach má nejrůznější podoby a trpí jím překvapivé množství lidí. V poradně se mi jeden 57 letý muž svěřil, že se bojí večer sám doma. Ještě nikomu to nikdy neřekl, protože se za to styděl. Když se setmělo, pozamykal celý dům, nechával celou noc svítit světla, díval se pod postele a do skříní. Nevěděl vůbec proč a nemohl si pomoci.

Při odbloku jsme se dostali do věku 6 let. Vybavilo se mu, že ho maminka zavřela do sklepa a zhasla.

Vedla jsem ho k tomu, aby si tu situaci představil jinak. Mozek nedělá rozdíly mezi představou a skutečností. Muž protestoval. Maminka ho tam zavřela jistě proto, že něco provedl, takže tam byl zavřený právem. Nedokázal si ale vzpomenout, co přesně provedl. Po chvíli ale změnil svou představu tak, že mu do sklepa přišla babička rozsvítit. Při další návštěvě mi nadšeně oznámil, že už se sám doma nebojí.

Poznámka: Pokud se ve vás uzavře (uzamče) emoce strachu, zmocní se vás strach snadněji, než u lidí, kteří tuto uzamčenou emoci v sobě nemají.

Odblokování přes prostředníka

Zkušenosti mám také s odblokováním malých dětí přes prostředníka. Touto metodou se dá pracovat s dětmi již od novorozeneckého věku a využívá se zhruba do věku šesti let, kdy už je dítě schopno při testování svalů spolupracovat. Energie matky a dítěte je velmi silně propojená.

Při odblokování přes prostředníka jsem zaznamenala výborné výsledky, například:

  • U dětí neklidných až instabilních.
  • Při odmítání mléka u čtyřměsíčního kojence.
  • Uklidnění rok a půl starého chlapce, který od narození skoro stále plakal, byl nervózní.
  • Zadržování stolice u 3,5 ročního chlapce.

Odblokování psa jménem Viki

Moje blízká kamarádka mě požádala, abych odblokovala jejího psa, 10 letou fenku Viki. Před třemi týdny se s manželem přestěhovali do zrekonstruovaného bytu po její zemřelé mamince. Viki byt důvěrně znala, maminka ji často hlídávala. Maminka nezemřela v bytě, ale v nemocnici. Od přestěhování Vikinka stále plakala. Nemohli ji nechat samotnou, neustále štěkala a vyla na celý dům. Připadala jim naštvaná a změnila své staré zvyky. Na procházkách vyjížděla po ostatních psech, i když dříve to nedělala. Zkusili psí antidepresiva a dokonce protištěkací obojek, ale bez úspěchu. Z pohodového psa se stala zlostná hromádka neštěstí.

Při odblokování přes majitelku – mámu – jsme odstranily negativní emoce „strachu, odloučení a hněvu“, které Vikinka prožívala před čtyřmi roky, když onemocněla rakovinou. Z nemoci se vyléčila, ale nezpracované emoce se jí opět vrátily v době přestěhování.

Po odbloku je Vikinka opět šťastná a spokojená, vrátily se jí její staré zvyky a přestala bezdůvodně štěkat v domě a na kolemjdoucí.

Poznámka: Pokud cítíte velkou lásku a náklonnost vůči svému domácímu mazlíčkovi, můžete jej plnohodnotně zastoupit i při odblokování.

Alergie

Alergie mohou mít v některých případech emocionální příčinu. V kineziologii se při speciálním odbloku na alergie zohledňují i lidé nebo události, které nám mohou alergie vyvolávat.

Příkladem je třináctiletá dívka, která díky odbloku na alergie může nyní konzumovat alespoň některé ze dříve jí zapovězených druhů syrového ovoce a zeleniny.

Dalším příkladem je 38 letá žena, která po odblokování již netrpí záchvaty rýmy, které jí dříve po vstupu do neznámého prostředí minimálně na tři dny znepříjemňovaly život.