Příběhy z mé praxe

Níže uvedené příběhy ze své praxe píšu proto, aby vás mohly inspirovat a pomoci vám pochopit, co dokáže metoda kineziologie One Brain.

Strach z řízení auta

Paní D. přišla řešit strach z řízení auta. Po prvním sezení mi napsala následující zprávu, která mi udělal velikou radost. S jejím laskavým svolení ji zde publikuji:

Dobrý den, paní Dvořáková,

chtěla jsem Vám moc poděkovat a zároveň Vás informovat, jak to s tím mým „autoproblémem“ vypadá. Ten večer, kdy jsem se vrátila od Vás domů, mi manžel oznámil, že auto už je nachystané na převzetí. Lepší načasování by snad nevymysleli ani tvůrci nekonečných seriálů:-) Každopádně žádná panika se nekonala, ale že bych šílela radostí, tak to také ne. Protože jsme ale pak odjeli na pár dní do hor a auto se nestihlo do té doby přepsat, tak ho zatím využívám teprve cca 10 dní. Po celou dobu jsem poctivě plnila domácí úkoly a užívala kapky.  A musím říct, že vnímám obrovský pokrok. Rozhodně necítím tu obrovskou úzkost a návaly paniky jako dřív. Vím, že hromadu věcí si musím ještě odřídit, nabrat potřebné zkušenosti a že vše nebude zalité sluncem ze dne na den, ale mé pocity v autě jsou o 100 % lepší než kdy dřív. Dokonce jsem se i přistihla, že se do toho auta těším, což by dřív bylo naprosto nemyslitelné. Snažím se teď řídit co nejvíc, abych se postupnými krůčky dokázala úplně zbavit pocitu, že někomu jinému na silnici překážím a abych nabyla potřebné řidičské sebevědomí. 

Chtěla bych Vám moc poděkovat, že jste mi během pouhých 2 hodin dokázala tolik pomoct a usnadnit život. Obdivuji Vaše schopnosti, empatii a neskutečně hřejivý lidský přístup. 

Pomocí metody kineziologie jde opravdu odstranit strach z řízení auta. Čistíme staré negativní zážitky, které v přítomnosti tento strach podporuji. Důležitá je v každém případě vaše motivace. Pokud ji máte dostatečně silnou, daří se to. 

Nespavost

Paní M trpěla nespavostí. Večer byla z nevyspání tak unavená, že usínala kolem dvacáté hodiny. Ve dvě v noci ale byla vzhůru a do rána nespala. Prášek na spaní si v noci bála vzít. Byl to začarovaný kruh.

Během kineziologického sezení vyšlo najevo, že má v sobě uzamčenou emoci „nepřijetí“. Po odblokování se jí viditelně ulevilo. Doma poctivě cvičila a její spánek se upravil.

Když jsem ji potkala znovu, řekla mi s nadšením: „Já spím! A bez prášků. Večer můžu být se svým mužem a s rodinou. Do práce chodím odpočatá. Moje nálada se celkově zlepšila.“

Závěrečné zkoušky

Jednoho dne mi volal zoufalý otec 24 letého syna, že se syn zhroutil před závěrečnou zkouškou na vysoké škole. Syn nejí, hubne, nespí, má špatnou náladu a je zoufalý. Naučil se polovinu otázek a nyní není schopen zbývající otázky ani přečíst. Dříve byl premiantem. Nikdo z rodiny to nechápe. Zkoušky jsou již za tři týdny.

Mladý muž opravdu přišel do poradny a již z celkového držení těla a výrazu v obličeji bylo patrné, že prožívá naprostý kolaps. Sám byl k odblokování velmi skeptický a říkal, že už je asi pozdě. Přiznal, že velké zkoušení (přijímačky na střední školu, maturita) ho velmi stresovalo, ale vždy to nějak zvládl. Nyní ale nemá žádnou sílu v učení pokračovat. Při odbloku vyšlo najevo, že měl v sobě uzamčenou emoci „ponížení“, jejíž příčinou bylo šikanování, které zažil v dětství na základní škole.

Po odblokování se chlapec zotavil. Ke zkoušce se rozhodl jít v původním termínu a zvládl ji na výbornou.

Jeho děkovná SMS mi vehnala slzy do očí:

„Dobrý den. Tak jsem se včera překonal a byl jsem to zkusit. A světe div se, všechno jsem udělal, vytáhnul jsem si nejlepší otázku a podařilo se mi to zvládnout dokonce s vyznamenáním 🙂. Chtěl bych vám moc poděkovat za vaši pomoc a rady. Je to i vaše zásluha, že všechno nakonec dobře dopadlo, takže ještě jednou děkuji 🙂

Chronické bolesti

Zajímavý je také příběh paní J, která přišla kvůli chronickým bolestem žaludku. Prodělala spoustu nepříjemných vyšetření, brala různé léky, ale bolest žaludku se vždy vrátila.

Při odblokování vyšlo najevo, že její tělo nezpracovalo trápení, které zažívala se svým synem v době jeho dospívání. Podle ní tzv. ujížděl na drogách (kouřil marihuanu), utíkal z domu, nechodil do školy, scházel se s pochybnými lidmi. Situace se již před téměř 20 lety vyřešila. Syn vystudoval vysokou školu, má dobrou práci, tři zdravé děti a hodnou ženu. Uzamčená emoce „žalu a pocitu viny“ způsobovala energetickou nerovnováhu v oblasti žaludku.

Po odblokování problémy se žaludkem přestaly a již více než rok se nevrátily.

Poznámka: Čas vyléčí všechny rány – na tomto příkladu vidíte, že toto rčení nemusí být vždy pravdivé. Více k tomuto tématu najdete v článku Uvězněné emoce.

Děti a jejich fantazie

Do poradny často chodí rodiče s dětmi různého věku. Měla jsem v poradně pětiletou holčičku, která půl roku každý den dopoledne ve školce zvracela. Zoufalá maminka se dohodla s paní učitelkou, že jí nebudou dávat dopoledne nic jíst, ale věděla, že to není řešení. Dětský lékař ani psycholog si nevěděli se situací rady.

Při kineziologickém sezení vyšlo najevo, že holčička nemá zpracovanou emoci „odloučení“, kterou poprvé zažila při porodu. Maminka s ní doma poctivě cvičila doporučené cviky. Holčička si sama chtěla s maminkou opakovaně hrát na narození.

Po deseti dnech mi nadšená maminka volala, že holčička je v pořádku a nezvrací.

Poznámka: Děti jsou k terapii odblokováním velmi vstřícné. Mají otevřené srdce, velkou představivost a nejsou tolik zatížené skepsí a pochybnostmi, jako my, dospěláci.

Zlepšení učení

Ze své praxe mám krásný příklad, jak se z chlapce, který měl hodně čtyřek na vysvědčení v pololetí osmé třídy, vlivem odblokování stal student, který se dostal na střední školu s maturitou. On sám se dozvěděl o možnosti odblokování a požádal mě o pomoc. Původně si chtěl pouze zlepšit písmo. O odblok měl velký zájem a nakonec chtěl bojovat i o dobrý výsledek ve škole.

Při odblokování vyšlo najevo, že v rozvoji mu bránily emoce „žal, zranitelnost a nepodporovanost“.

Během jednoho pololetí si následně zlepšil známky tak, že na konci osmé třídy měl krásné vysvědčení a diplom od ředitele školy za velké zlepšení. V deváté třídě si známky udržel, připravil se na přijímačky na střední školu a ty zvládl s výborným výsledkem. Na střední školu byl přijat. Začal se učit hrát na klavír, kde je hodnocen jako velký talent. Jeho život dostal úplně jiný směr. Sám cítí a říká, že má více sebevědomí.

Na přiloženém vysvědčení vidíte zlepšení v šesti předmětech a v jednom z nich se dokonce zlepšil o dva stupně.

Poznámka: Paní Mgr. Miloslava Rutová, u které jsem metodu kineziologie One-Brain studovala, pracuje nyní jako poslankyně PČR a je místopředsedkyní Podvýboru pro regionální školství. Snaží se metodu One-Brain dostat do většího povědomí lidí a jejím cílem je, aby kineziologie One-Brain byla uznána zákonem České Republiky jako součást legislativy a bylo ji možné oficiálně využívat ve školství a zdravotnictví.

Deprese

Do poradny chodí také mladí lidé, kteří zažili boje, ponižování a někdy i rvačky mezi rodiči. Špatná atmosféra v rodině zasáhla hluboce jejich podvědomí. Trpí depresemi, někteří se také sebepoškozují.

Po odblokování uzamčených emocí mají chuť žít normální život a diví se, jak mohli být před pár lety tak strašně na dně.

Vztahy mezi lidmi

Problémy s navazováním a udržením zdravých vztahů s lidmi stejného i opačného pohlaví řeší více než polovina příchozích klientů – jak žen, tak i mužů. Stále více jsem přesvědčena, že za mnohé může fakt, že si na obranu před dalším utrpením vystavíme z nezpracovaných (uzamčených) emocí tzv. „zeď kolem srdce“.

Migréna

Migrénami trpí jak dospělí, tak i děti. Velmi úspěšně se zbavila migrény 40 letá žena. Migréna ji vyřazovala průměrně dvakrát do týdne z provozu. Prošla mnoha vyšetřeními, neustále užívala léky proti bolesti, ale migréna se stále vracela a ničila jí život.

Při kineziologickém sezení vyšlo najevo, že příliš pracuje, jak v práci, tak i doma a navíc se stará i o domácnost svých starých rodičů. Má hodně koníčků, které nechce opustit. Sice je hrdá a nechce si říct o pomoc, ale zároveň se zlobí, že ji nikdo z jejích blízkých pomoc nenabídne.

Při odblokování byly odstraněny pocity „nepřijatá snaha, zrada a přetíženost“. Žena velmi dobře spolupracovala a doma cvičila doporučená cvičení.

Po sedmi měsících přišla do poradny a řekla mi, že již sedm měsíců má od migrény pokoj, ale teď nedávno, že se jí migréna dvakrát vrátila. Společně jsme již ústně přišly na důvod a odstranily jej.

Poznámka: Pokud se příliš přepínáte, přetěžujete, tělo se brání a výsledkem může být například právě migréna.

Strach být sám doma

Strach má nejrůznější podoby a trpí jím překvapivé množství lidí. V poradně se mi jeden 57 letý muž svěřil, že se bojí večer sám doma. Ještě nikomu to nikdy neřekl, protože se za to styděl. Když se setmělo, pozamykal celý dům, nechával celou noc svítit světla, díval se pod postele a do skříní. Nevěděl vůbec proč a nemohl si pomoci.

Při odbloku jsme se dostali do věku 6 let. Vybavilo se mu, že ho maminka zavřela do sklepa a zhasla.

Vedla jsem ho k tomu, aby si tu situaci představil jinak. Mozek nedělá rozdíly mezi představou a skutečností. Muž protestoval. Maminka ho tam zavřela jistě proto, že něco provedl, takže tam byl zavřený právem. Nedokázal si ale vzpomenout, co přesně provedl. Po chvíli ale změnil svou představu tak, že mu do sklepa přišla babička rozsvítit. Při další návštěvě mi nadšeně oznámil, že už se sám doma nebojí.

Poznámka: Pokud se ve vás uzavře (uzamče) emoce strachu, zmocní se vás strach snadněji, než u lidí, kteří tuto uzamčenou emoci v sobě nemají.

Odblokování přes prostředníka

Zkušenosti mám také s odblokováním malých dětí přes prostředníka. Touto metodou se dá pracovat s dětmi již od novorozeneckého věku a využívá se zhruba do věku šesti let, kdy už je dítě schopno při testování svalů spolupracovat. Energie matky a dítěte je velmi silně propojená.

Při odblokování přes prostředníka jsem zaznamenala výborné výsledky, například:

  • U dětí neklidných až instabilních.
  • Při odmítání mléka u čtyřměsíčního kojence.
  • Uklidnění rok a půl starého chlapce, který od narození skoro stále plakal, byl nervózní.
  • Zadržování stolice u 3,5 ročního chlapce.

Odblokování psa jménem Viki

Moje blízká kamarádka mě požádala, abych odblokovala jejího psa, 10 letou fenku Viki. Před třemi týdny se s manželem přestěhovali do zrekonstruovaného bytu po její zemřelé mamince. Viki byt důvěrně znala, maminka ji často hlídávala. Maminka nezemřela v bytě, ale v nemocnici. Od přestěhování Vikinka stále plakala. Nemohli ji nechat samotnou, neustále štěkala a vyla na celý dům. Připadala jim naštvaná a změnila své staré zvyky. Na procházkách vyjížděla po ostatních psech, i když dříve to nedělala. Zkusili psí antidepresiva a dokonce protištěkací obojek, ale bez úspěchu. Z pohodového psa se stala zlostná hromádka neštěstí.

Při odblokování přes majitelku – mámu – jsme odstranily negativní emoce „strachu, odloučení a hněvu“, které Vikinka prožívala před čtyřmi roky, když onemocněla rakovinou. Z nemoci se vyléčila, ale nezpracované emoce se jí opět vrátily v době přestěhování.

Po odbloku je Vikinka opět šťastná a spokojená, vrátily se jí její staré zvyky a přestala bezdůvodně štěkat v domě a na kolemjdoucí.

Poznámka: Pokud cítíte velkou lásku a náklonnost vůči svému domácímu mazlíčkovi, můžete jej plnohodnotně zastoupit i při odblokování.

Alergie

Alergie mohou mít v některých případech emocionální příčinu. V kineziologii se při speciálním odbloku na alergie zohledňují i lidé nebo události, které nám mohou alergie vyvolávat.

Příkladem je třináctiletá dívka, která díky odbloku na alergie může nyní konzumovat alespoň některé ze dříve jí zapovězených druhů syrového ovoce a zeleniny.

Dalším příkladem je 38 letá žena, která po odblokování již netrpí záchvaty rýmy, které jí dříve po vstupu do neznámého prostředí minimálně na tři dny znepříjemňovaly život.

Strach ze smrti u osmileté dívky

Měla jsem v poradně osmiletou dívenku, která velmi usedavě plakala, velmi silně prožívala opravdový strach o své blízké a sama tyto pocity označila jako strach ze smrti.

Maminka si vzpomněla, že se tento stav u dívky naplno rozvinul asi před půl rokem, kdy ji vzala na baletní představení Romeo a Julie. Poté, co jí vysvětlila děj příběhu, dívka zareagovala hysterickým pláčem. Od té doby špatně usínala, nemohla se svých starostí zbavit. Nepomohla domluva ani návštěva psychologa. Proto se maminka rozhodla vyhledat pomoc v kineziolocké poradně.

Spolupráce s dívenkou byla velmi dobrá a již po prvním sezení se svého strachu zbavila.

Strach z lidí

Paní M. se léčila 15 let na psychiatrii kvůli strachu, který ji zcela ovládal. Měla pocit, že léky jí již nezabírají, tak se rozhodla zkusit metodu One Brain.

Když přišla do poradny, fyzicky se třásla na celém těle. Popisovala, že již od dětství trpí nespavostí, nevěří lidem, jen svému dospělému synovi. Žije sama v domě po rodičích. Na dovolené nebyla už mnoho let, protože se bojí odjet do neznáma. Dále popisovala nezvladatelný strach při jízdě autem, jako spolujezdec. Dokáže chodit do práce, dokáže se starat sama o sebe a o dům. Má strach z lidí, nemá žádné přátele a nechodí do společnosti. Nedokáže prožívat radost, je velmi smutná.

Během sezení se ukázalo, že příčinou jejího strachu je její otec, který ji a maminku celý život fyzicky a psychicky týral. Maminka ji prosila, ať ji s ním nenechává samotnou. Ona poslechla. Nikdy se z jejich domu neodstěhovala, díky tomu se rozpadlo i její manželství. Paradoxní je, že oba rodiče již zemřeli (před patnácti lety), ale strach v ní zůstal.

Paní velmi dobře spolupracovala, při odblokování si měnila ve své mysli pomocí své představivosti některé životní situace do pozitivna.

Po měsíci se sama znovu objednala na konzultaci. Vykládala mi nadšeně, že už se nebojí v autě, že si objednala dovolenou a že už se nebála přijít sem znovu. Jako další téma zvolila svou nespavost, strach již nepovažovala za svůj prioritní problém. K odstranění strachu stačilo u ní jedno kineziologické sezení!

Agresivita u sedmiletého chlapce

Chlapec v první třídě vykazoval nezvykle agresivní chování vůči spolužákům. Domluva nepomáhala. Maminka byla velmi rozrušená, vedla neustálý boj s paní učitelkou, protože nechápala, co se děje. Chlapec se doma ani u známých nikdy agresivně nechoval.

Při odblokování se ve své představě zbavil zlého skřeta, který ho ovládal a říkal mu, že se má prát s dětmi. Místo toho si představil, že má v sobě hodného králíčka.

Po měsíci jsme se sešli znovu. Maminka mi nadšeně vykládala, že se jeho chování ve škole okamžitě po odblokování změnilo. „On tomu naprosto uvěřil a chová se normálně. Všechna agresivita je pryč.“, říkala maminka. Chlapec si sám vyžádal další sezení, protože ho trápily výčitky svědomí, že dříve ubližoval dětem.

Zadržování stolice

Zadržování stolice se objevuje často u dětí, od batolecího věku. Někdy tento problém přetrvá až do předškolního nebo mladšího školního věku. Příčiny mohou být různé. Práce na vědomé úrovni (tj. domluva po dobrém ani po zlém) nepomáhá.

Po uvolnění stresu spojeného se zadržováním stolice se dostavil u některých dětí úspěcho okamžitě (ještě týž den), u někoho to trvalo i několik týdnů. Rodiče jsou nadšeni, protože mohou tento problém u svého dítěte považovat za vyřešený.

Zdravotní potíže

Pokud je v těle z různých důvodů vyplavena po dlouhou dobu tzv. toxická hladina stresového hormonu, tělo se brání. Odpoví bolestí nebo nemocí. Chce nás zastavit, donutit k přemýšlení, že ve svém životě děláme něco špatně a své tělo nebo svou psychiku přetěžujeme.

V kineziologii One Brain pracujeme s odstraňováním stresu. To znamená, že si nezadám jako téma „chci vyléčit migrénu“, ale „chci odstranit stres, který mi vyvolává migrénu“

Ledvinové kameny

Před dvěma lety jsem pracovala s mladým mužem (říkejme mu A.), který měl dlouhodobě problémy s ledvinami a ledvinovými kameny. S jeho laskavým svolením zde uvádím část naší korespondence. Tomuto příběhu jsem se rozhodla dát větší prostor, protože si myslím, … Celý příspěvek →

Koktání (zadrhávání v řeči)

Před lety mi ustaraná maminka přivedla asi pětiletého syna V., který začal koktat. Pozorovala to asi tři měsíce a koktání se stále zhoršovalo. Začalo to v době, kdy mladší bráškové (dvojčata) měli už asi rok a půl a byl jich „plný byt“. Maminka měla plné ruce práce s chodem domácnosti a na nejstaršího V. už neměla tolik času.

Po třech sezeních během půl roku se problém s koktáním u V. vyřešil. Je dobré říct, že maminka V. již měla z minulosti s kineziologií dobré zkušenosti a této metodě věří. Celou věc brala vážně a se synem cvičila předepsané cviky. S manželem vše vymysleli tak, aby V. měl prostor sám pro sebe a pokud chtěl, mohl si hrát nerušeně sám, bez přítomnosti brášků.

Nyní již V. chodí do 3. třídy ZŠ. Nedávno mě navštívili znovu kvůli podpoře učení. Velmi mile mě překvapilo, že mi V. (který nyní čistě a plynule mluví) řekl, že hrají ve škole divadlo a on tam účinkuje v hlavní roli.

Bolesti zad

Pan X. je ředitel. Je to velmi schopný a hodně zaměstnaný muž. Měl starosti s majiteli firmy i s podřízenými, chtěl upřímně, aby vše fungovalo, jak má. Dlouho ho pobolívala záda, ale nevěnoval tomu pozornost. Při stěhování těžkého břemene najednou pocítil velkou bolest v oblasti páteře mezi lopatkami. Chodil na injekce proti bolesti, které mu zabraly vždy jen na pár hodin. V noci nemohl spát. Chodil na masáže, ale ty nepomáhaly. Podle zdravotníků mu hrozila operace meziobratlové ploténky. To byla ale znamenalo být několik měsíců v pracovní neschopnosti, což si nemohl dovolit.

Po deseti dnech bolestí a nevyspání se pan X. rozhodl přijít do poradny. Po prvním sezení, kde se řešily křivdy ještě z vysoké školy, největší bolesti v řádu hodin ustoupily. Mohl zase spát. Mohl také letět letadlem na pracovní schůzku do zahraničí. V letadle se ohnul, aby si zavázal boty, a zvláštně mu při tom křuplo v zádech. Potíže ihned přestaly.

Velké emocionální napětí může vyvolat i napětí svalů kolem páteře. Po odstranění emocionálního napětí došlo u pana X. k uvolnění napětí svalů kolem páteře a posunutá ploténka se opět vrátila na své místo.

Při druhém sezení se u pana X. odstraňoval stres v oblasti osobních vztahů z minulosti. Znovu již pan ředitel nemusel přijít.

Noční pomočování

Noční pomočování je velmi nepříjemná skrytá starost některých předškoláků a dětí mladšího, ale i staršího školního věku. Vyvolává u nich pocity viny a snižuje sebevědomí. Děti se pak bojí spát u prarodičů, u kamarádů nebo jet na školu v přírodě či školní výlet s přespáním ze strachu, že se jim „to“ tam stane.

Dříve se mělo za to, že důvodem nočního pomočování je tzv. dětská neuróza. Řešilo se to zvláštním režimem, kdy děti od 17 hodin nesměly pít a v noci je rodiče museli preventivně budit kvůli vykonání potřeby. Probuzení muselo být až do úplné bdělosti, aby si děti vykonání malé potřeby na záchodě plně uvědomovaly.

Kineziologie One Brain na tento problém nahlíží jinak. Nejčastější emocionální příčinou nočního pomočování je strach z jednoho z rodičů. Pokud děti spolupracují, uvolní se napětí a stres z podvědomí a pomočování úplně vymizí. Do mé poradny s tímto problémem chodí hodně dětí a mou zkušeností je, že ke zvládnutí tohoto problému stačí zpravidla jedna návštěva poradny.

Psychický kolaps paní D. (52 let)

Paní D. je velmi pracovitá žena. Zručná, rychlá a spolehlivá. Nesnáší, když se někdo v týmu fláká a takzvaně veze a ostatní na to doplácejí. Nesnáší, když to vedení neřeší. Vystřídala více pracovišť a kamkoliv přišla, vždy na nějakého lempla a flákače narazila. Postupně se to naučila v sobě dusit. Často si doma vylévala vztek na svých dětech a manželovi.

S potlačovaným hněvem je spojena spousta psychické, ale i fyzické bolesti. Bolely ji nohy, záda, brněly ji ruce, v noci nemohla spát. Navíc měla tendenci vše zajídat, takže nabraná kila jí jen přispívala k další nespokojenosti. Když už toho bylo na ni moc, vybuchla v práci a všechno jim tam řekla. Místo toho, aby vedení situaci řešilo s línou kolegyní, obvinilo paní D. z nekolegiálního chování. Paní D. tedy podala výpověď, psychicky se zhroutila a doma jen plakala a plakala. Bála se hledat si další práci, protože všude je to podle ní stejné.

Paní D. přišla do poradny velice vyčerpaná. Na terapii musela přijít čtyřikrát během čtyř měsíců. Postupně jsme společně uvolňovaly nahromadné křivdy od dětství až po současnost. Její stav se během relativně krátké doby výrazně zlepšil. Nejenom, že přestala plakat, ale dokázala se postupně zotavit tak, že za pomoci pracovního úřadu nastoupila do nové práce. Na poslední sezení přišla rozzářená, že ji to v práci baví, má větší nadhled, umí s ostatními lidmi mluvit i o tom, co jí nevyhovuje, ale umí i lépe přijmout kritiku.

Nespecifický autismus aneb Záchvaty vzteku u pětiletého chlapce

Od útlého věku Maty vykazoval rysy zvláštního chování. Když po něm rodiče nebo prarodiče chtěli něco, co nechtěl dělat, propukl u něj velký záchvat vzteku, který trval až půl hodiny. Po nástupu do mateřské školy v Matyho třech letech se jeho chování ještě zhoršilo. To celé trvalo až do jeho pěti let a vypadalo to, že problém nemá řešení.

Rodiče a ostatní dospělé Matyho chování odrazovalo od snahy jej něco učit. Jeho vývoj se tím zpomalil, hlavně v rozvoji řeči a socializace.

Maminka prošla s chlapcem mnoha vyšetřeními. Výsledkem byla diagnóza „nespecifický autismus“. Podle odborníků je chlapcova inteligence v normě nebo spíše nadprůměrná.

V MŠ si s Matym nevěděli rady, často se vzepřel při změně činností. Vždy předvedl svůj známý záchvat vzteku, zasekl se a nebylo s ním k hnutí. Děti ve třídě se ho stranily. Hrál si hlavně sám. Mamince říkal, že je smutný, že nemá v MŠ kamarády.

Maminka Matyho měla pocit, že se ocitli na mrtvém bodě. Diagnóza je sice jedna věc, ale rady odborníků problém neodstranily. Všichni odborníci říkali „musíte počkat“. Rozhodla se tedy na doporučení své tety vyzkoušet kineziologii OneBrain.

Celý příspěvek →