Energetické uzly
Každému člověku se v životě stane celá řada nepříjemných nebo zlých věcí. Když tu situaci můžeme vybrečet, vyříkat si ji s dotyčnou osobou nebo osobami, žal a napětí odezní. Pokud ji ale z nějakých důvodů musíme uzamknout v sobě a nejradši bychom na ni zapomněli, vlastně ji potlačíme. V našem podvědomí vznikne takzvaný energetický uzel. Jak jdeme životem, stanou se další a další podobné situace. Pokud je znovu potlačíme, v našem podvědomí vzniká větší a větší napětí. Pomyslné lanko toho, co ještě vydržíme, se napíná až v jednu chvíli praskne. To je ten stav, kdy nás přemůže strach, nejistota, trpíme nespavostí, trápí nás smutek a my vlastně nevíme proč. Máme přece kde bydlet, máme partnera, zdravé děti, přátele atd.
Všechny životní události formují náš systém přesvědčení.
Systém přesvědčení
je centrum našeho současného obrazu sebe sama a naší sebeúcty. Představuje náš vysoce upravený obraz reality, který ospravedlňuje to, co děláme i to co neděláme. Například proč si myslíme, že nejsme dost chytří, dost krásní, dost dobří pro to, aby nás ostatní přijímali a uznávali. Spousta z nás uvolňuje své vnitřní napětí pomocí alkoholu, jídla, léků a podobně, ale tyto prostředky si časem vyberou svou daň.
Při kineziologickém sezení (tzv. odbloku) hledáme pomocí svalového testu výše zmíněné energetické uzly, které společně za citlivého vedení terapeutem čistíme. Uzamčená negativní energie v těle se pomocí odbloku uvolní a člověku se uleví.
O bolesti
Fyzická bolest způsobuje i bolest emocionální – například když se řízneme do prstu, je nám z toho psychicky zle. Ale platí to i naopak. Emocionální bolest (naše dlouhodobé vnitřní trápení) může vyvolat bolest fyzickou. Například: bolí nás loket, koleno, břicho a na rentgenu nic není. Lékaři nás podezřívají z toho, že simulujeme nebo jsme v jejich očích hypochondři. Ale nás to opravdu bolí! Jedná se o takzvané psychosomatické potíže. Spouštěčem této bolesti může být právě naše dlouhodobá bolest emocionální.
Pomocí odblokování emocionálního napětí se můžete zbavit fyzické bolesti.
O naději
Jsem velkým fanouškem spisovatele Jacka Londona. Nyní čtu životopisnou knihu Námořník na koni, kde jsem našla v textu zmínku o jeho povaze a také o jeho vnitřním trápení, které musel celý živost skrývat před světem i sám před sebou. Cituji krátký úryvek z textu: „Celý život jej trápil jeho nemanželský původ. Nemohl jej vyčítat matce, nemohl nikterak napravit křivdu na něm spáchanou ani ji veřejně vyjevit a tak ho trýznila jako hnisavá rána v temnotách podvědomí.“ Toto celoživotní trápení bylo jednou z příčin, proč se z něj stal alkoholik i přesto, že byl geniálním spisovatelem, vydělal spoustu peněz a měl spoustu přátel.
Nenechme se svým systémem přesvědčení připravit o naději na lepší život. Kineziologie nás může vysvobodit. Pokud se vnitřně uvolníme, budeme mít pro své okolí úplně jiné, pozitivní vyzařování. Najdeme svůj vnitřní klid a budeme moci prožívat plnohodnotný život bez vnitřních i vnějších bolestí.
Generaci mých rodičů a nás učili, že musíme všechno vydržet. Já mám na to jiný názor: Všechno na světě se dá spravit…
S láskou Vaše Berunka